جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راهنمای استفاده از بارکد در سیستم داخلی

هنگامی که تصمیم به راه اندازی یک سیستم بارکد گرفتید، چند گزینه برای دریافت بارکد خود خواهید داشت. اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید به نحوه استفاده از سیستم بارکد خود بستگی دارد. شما می توانید فقط برای سیستم انبارداری خودتان بارکد ایجاد کنید که این کدها تنها در چهارچوب کسب و کار شما معتبر است و یا به دنبال توزیع خارجی کالای خود باشید که بهتر است بارکد شما منحصر بفرد باشد .

اگر به دنبال استفاده از بارکد برای استفاده داخلی هستید، مثلاً برای ردیابی دارایی یا تولید، می‌توانید بارکدهای خود را با استفاده از یک تولید کننده بارکد رایگان ایجاد کنید . با این حال، اگر به دنبال استفاده خارجی از بارکد خود هستید، مانند سایر فروشگاه ها یا مکان های خرده فروشی، باید بارکدهای ثبت شده از GS1 را خریداری نماید . اگر محصولاتی کاملاً متفاوت را با بارکدی یکسان در یک فروشگاه به اشتراک بگذارید، یک کابوس لجستیکی خواهد بود، بنابراین بارکدهای GS1 تضمین می کنند که بارکد شما منحصر به محصول شما است.

ساخت و مونتاژ

محصولاتی که از خط تولید خارج می شوند با استفاده از چندین قطعه مونتاژ می شوند که باید سفارش داده شوند، ذخیره شوند و حساب شوند. پیگیری همه چیز در این فرآیند بدون سیستم بارکد مناسب یک کابوس کامل خواهد بود.

به طور کلی، تمام عملیات های تولید و مونتاژ محصولات ، خود را با استفاده از صورتحساب مواد (BOM) ایجاد می کنند. پیوست کردن یک بارکد به هر قسمت در BOM به این معنی است که می توانید آنها را در هر مرحله از فرآیند اسکن کنید. این کار سیستم را به روز می کند و اطلاعات مربوط به آن مورد خاص را ارائه می دهد و داده هایی را در مورد فرآیند به طور کلی جمع آوری می کند.
استفاده از بارکد در این محیط کمک می‌کند تا داده‌ها به‌روز بمانند، از خطاهای دستی جلوگیری کند، و آنچه را که در خط تولید و در کجا اتفاق می‌افتد را ثبت کند.

لوازم اداری

مدیریت دفتر اداری می تواند کار بزرگی باشد، به خصوص زمانی که با طیف وسیعی از لوازم، تجهیزات و مبلمان سروکار دارید که همیشه در جایی که باید باشند نیستند. با بارکد، می توانید عملیات خود را ساده کنید و زمان ردیابی و مدیریت لوازم اداری خود را کاهش دهید.
هنگامی که لوازم را تحویل می گیرید، می‌توانید اقلام را اسکن کنید تا اطلاعاتی در مورد مکان انبار شده پیدا کنید و آنها را به موجودی فعلی خود اضافه کنید. هنگام بیرون آوردن لوازم، می توانید آنها را اسکن کرده و از انبار خارج کنید. به طور مشابه، می‌توانید از بارکد برای ورود و خروج تجهیزات اداری برای ردیابی مکان همه چیز استفاده کنید.

بارکد کردن یک راه ساده برای دانستن دقیق فرایند آنچه دارید، کجاست و کجا باید برود، است. دردسر به روز رسانی سیستم سنتی شما را از بین می برد.

سایت های ساخت و ساز کارگاهی

سایت های ساخت و ساز کارگاهی بیشتر با کارهای دستی روبرو هستند، اما فرآیندهای خودکار نیز جایگاه خود را دارند. بارکدها می توانند به چندین روش به اجرای روان همه چیز کمک کنند.
برای مثال، می‌توانید از بارکد برای بررسی ابزارها و تجهیزات در داخل و خارج از یک منطقه خاص استفاده کنید. اسکن سریع بارکد باعث صرفه جویی در زمان امضای دستی برگه می شود و به راحتی نشان می دهد که کدام تجهیزات موجود است.
علاوه بر این، با دریافت رسید تحویل، می توان بارکد به آنها اختصاص داد و با چند ضربه سریع روی تلفن یا اسکنر به موجودی اضافه کرد و سیستم را به روز نگه داشت. بارکدها می توانند به ویژه هنگام ذخیره مواد یا ابزار در وسایل نقلیه مفید باشند. هر کامیون به عنوان یک انبار عمل می کند و منابعی که در حین انجام کار استفاده می شوند را می توان اسکن و ثبت کرد. این سیستم دید بیشتری را به شما می‌دهد و به شما نشان می‌دهد که همه چیز کجاست و کدام کامیون‌ها چه چیزی دارند، و نیاز به مکان ذخیره‌سازی طولانی‌مدت دائمی را از بین می‌برد.

کدهای QR نیز می توانند اطلاعات زیادی را ذخیره کنند. شما ممکن است از آنها برای ارائه اطلاعات عمومی در مورد همه کاری که می توان انتظار دیدن آنها را هنگام عبور از یک محل ساخت و ساز داشته باشید، استفاده کنید. اگر می‌خواهید دسترسی سریع به اسناد دیجیتالی مانند نقشه‌های ساختمانی داشته باشید، استفاده از کدهای QR در داخل می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

پیگیری دارایی و اموال

داشتن یک راه ساده و موثر برای مدیریت و ردیابی دارایی ها ضروری است. بدون سوابق مناسب، نمی‌توان تشخیص داد که یک دارایی کجاست یا در چه وضعیتی قرار دارد. از تجهیزات خودرو گرفته تا کتاب‌های کتابخانه، بارکدها می‌توانند به شما کمک کنند تا از دارایی‌های خود مراقبت کنید.
با مثالی از کتاب های کتابخانه، می توانیم ببینیم که بارکدینگ برای مدیریت دارایی چگونه کار می کند. یک کتاب کتابخانه ممکن است با یک بارکد در پشت باشد، اما آن بارکد معمولاً برای همه نسخه‌های کتاب یکسان است. قرار دادن یک بارکد منحصر به فرد در داخل هر کتاب به این معنی است که می توانید نسخه های جداگانه را ردیابی کنید. این باعث می‌شود هر زمان که کتابی چک می‌شود، آسیب می‌بیند یا گم می‌شود، سیستم خود را به‌روزرسانی کنید.
هنگام کار با ماشین آلات سنگین، بارکدها می توانند برای ردیابی زمان استفاده و مدت زمان استفاده از ماشین ها استفاده شوند. همچنین می‌توانید از بارکدها برای ورود به سیستم در مواقعی که نیاز به تعمیر دارند استفاده کنید و تمام تعمیر و نگهداری را که انجام می‌دهند را پیگیری کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *